Ogłoszenie

Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie jest zabronione.


#1 2007-12-04 18:08:14

Puszczyk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-15
Posty: 307
Aparat: Sony DSC H2

Książki o fotografii .

Jako początkujący człowiek z aparatem cyfrowym chciałem zasięgnąć opinii innych odnośnie literatury poświęconej temu zagadnieniu . Zbliżają sie święta i chce podsunąć mojej małżonce pomysł na prezent dla mnie . . Jakie pozycje książkowe polecacie takiemu amatorowi jak ja . Chodzi mi tu głównie o książki podejmujące tematykę techniczną i artystyczna robienia zdjęć . Sam o fotografowaniu mam takie pojęcie jakie kiedyś publikowano w książkach w latach 80 ubiegłego wieku:/ Czekam na rozwinięcie tego tematu , bo bądź co bądź święta już za pasem .

Offline

 

#2 2007-12-04 21:51:05

beyon65

Administrator

Skąd: Golub-Dobrzyń
Zarejestrowany: 2007-11-10
Posty: 366
Punktów :   
Aparat: Canon EOS 300D
Obiektywy: Sigma 70-300 , KIT 18-55
Akcesoria: 2 x statyw , 2 x plecak
Akcesoria2: filt UV , torba
Wiek: 18
WWW

Re: Książki o fotografii .

Hmmmm...... co do publikacji książkowych to nie mam zbyt wielkiego doświadczenia gdyż nigdy z takowych nie korzystałem.Moją wiedzę zdobyłem z kilkunastu ebooków jak i również z plenerów z jednym użytkownikiem z forum.Może inni wiedzą na temat książek o fotografii , sam z chęcią się bym się z nimi zapoznał :]


GDP wielu ludzi , jedna pasja......
Zezwalam odwiedzającym na nieodpłatny użytek zdjęć do celów niekomercyjnych.

Offline

 

#3 2007-12-05 17:10:28

staszes

Użytkownik

1765604
Skąd: Golub-Dobrzyń
Zarejestrowany: 2007-11-10
Posty: 208
Punktów :   
Aparat: Canon EOS 350D

Re: Książki o fotografii .

ja mam ksiązke "Fotografia cyfrowa dla początklujących", autorzy: Joseph Ciaglia, Barbara London, John Upton, Peter Kuhnst; wydawnictwo KDC. Nie jest to jakas rewelacja, ale podstawowe informacje są: jaki aparat wybrac, jak obrabiac fotki w PSie a dalej sie nie doczytalem, ale napewno cos jest


GDP wielu ludzi , jedna pasja......
Chciałbym podkreslić, że zdjecia tutaj publikowane są własnoscią ich autora i niewolno ich kopiowac, a tymbardziej rozpowszechniac bez jego wiedzy i zgody (moich nie wolno )

Offline

 

#4 2007-12-05 18:14:14

Puszczyk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-15
Posty: 307
Aparat: Sony DSC H2

Re: Książki o fotografii .

Chodzi mi głównie o książki poruszające tematy techniczne wykonywania dobrych jakościowo zdjęć jak i zajmujące się  wyborem miejsca , tła etc . Dzięki choć za małe podpowiedzi . Spróbuję znaleźć tę książkę Staszes .Jak by coś wam wpadło w ręce czekam na odpowiedzi .

Offline

 

#5 2007-12-05 19:04:19

staszes

Użytkownik

1765604
Skąd: Golub-Dobrzyń
Zarejestrowany: 2007-11-10
Posty: 208
Punktów :   
Aparat: Canon EOS 350D

Re: Książki o fotografii .


GDP wielu ludzi , jedna pasja......
Chciałbym podkreslić, że zdjecia tutaj publikowane są własnoscią ich autora i niewolno ich kopiowac, a tymbardziej rozpowszechniac bez jego wiedzy i zgody (moich nie wolno )

Offline

 

#6 2007-12-14 18:33:32

Mephistopholes

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-14
Posty: 3
Punktów :   

Re: Książki o fotografii .

No jak chcesz się porwać na żywioł i od "mikołaja" dostać na prawdę fajną książkę, to polecam SZKOŁA FOTOGRAFOWANIA NATIONAL GEOGRAPHIC, autorzy: Peter K. Burian i Robert Caputo. Najlepsza jaką widziałem, nie jest może dla kompletnego żółtodzioba, ale nawet nie mając lustrzanki cyfrowej. Książka jasno wyjaśnia podstawy, jest to krótkie, jednak treściwe i dokładne wytłumaczenie, oraz poza tym, że świetnie porusza aspekt techniczny, w dużej mierze również inspiruje. Mnie zainspirowała. Polecam.

Offline

 

#7 2007-12-15 20:54:12

Puszczyk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-15
Posty: 307
Aparat: Sony DSC H2

Re: Książki o fotografii .

Widziałem ją ale jeszcze szukam czegoś innego . Na pierwszy rzut ok .




No i dostałem książkę SEKRETY MISTRZ FOTOGRAFII CYFROWEJ 195 ujęć Scotta Kebyego . I jako że jestem zaraz po lekturze może ją trochę przedstawię . Jest to książka nie tylko dla amatorów ale i dla więcej niż amatorów ( wykluczam profesjonalistów ) . Dlaczego ponieważ profesjonaliści znają triki podawane przez autora , zaś dla amatora niekiedy są to wspaniałe wskazówki . Książkę czyta się lekko , tzn nie ma jakiś wymyślnych technicznych dyrdymałów tylko opis podejść do fotografowanego obiektu . ustawień sprzyjających wykonania naprawdę dobrego zdjęcia . Książka okraszona jest specyficznym humorem zaś razi preferowaniem stron internetowych i marki aparatów . Choć na taką książkę trzeba wysupłać trochę grosza może się przydać i dać inspiracje do dalszego fotografowania .

Ostatnio edytowany przez Puszczyk (2008-01-14 20:14:29)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora