Ogłoszenie

Zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie jest zabronione.


#1 2008-03-15 07:32:55

Puszczyk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-15
Posty: 307
Aparat: Sony DSC H2

Zezwolenia na wjazd do lasu .

Jako że jestem " z lasu " chciałbym z wami poruszyć temat poruszania się samochodem lub pieszo po terenach leśnych  . Jest to problem nie tylko dla fotografującego ale każdego zwykłego człowieka . Otóż wedle Ustawy o Lasach poruszanie się samochodem po drogach leśnych jeżeli nie została ona udostępniona do ruchu publicznego ( tablica informacyjna ) to poruszanie się tą droga jest zabronione , wstęp na teren rezerwatów czy młodników do 4 m wysokości . Dlatego warto w  nadleśnictwie na którym chcemy fotografować postarać się o pozwolenie na wjazd . Jest to karta przypisana do samochodu z terminem ważności . Takie zezwolenie może wystawić tylko Nadleśniczy . I tu chciałbym się dowiedzieć czy jako GDP nie moglibyśmy załatwiać takich pozwoleń pod tym szyldem ( oczywiście indywidualnie , ale możemy też grupowo ). Niektórym pewnie wyda się ze przesadzam , ale często są miejsca oddalone od dróg publicznych i dojście do nich  jest bardzo uciążliwe  . Gorzej ma sie sprawa rezerwatów bo tu choć możemy się pomęczyć to jak się znajdziemy to i tak zarobimy mandat . Dlatego za parę miesięcy zaczną się wakacje , lato no i wyjazdy w teren i warto by było takie pozwolenia sobie załatwić oczywiście bez przeginania . Wiem że zaraz odezwą sie głosy że powinniśmy wszyscy na piechotę wszędzie chodzić , że na tereny rezerwatów to w ogóle lub jeszcze skrajniejsze że mnie nikt nie złapie . Tak ale po co tracić pieniądze na mandaty jak można to robić legalnie . Czekam na dyskusję w tym temacie , a szczególnie administratorów bo chodzi tu o wizerunek fotografującego i kooperującego z GDP.

Offline

 

#2 2008-03-15 10:24:46

szp4kos

Użytkownik

4238774
Skąd: Golub-Dobrzyń
Zarejestrowany: 2008-02-21
Posty: 65
Punktów :   
Aparat: Canon EOS 350 D
Obiektywy: KIT 18-55mm;Canon EF 90-300mm
Akcesoria: Statyw,Torba tamrac.
Wiek: 18

Re: Zezwolenia na wjazd do lasu .

Ja to z kumplem na rowerze fikam
No ale masz rację i ciekawy pomysł ; ]
Zobaczymy co na to inni.

Offline

 

#3 2008-03-15 11:00:38

Puszczyk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-15
Posty: 307
Aparat: Sony DSC H2

Re: Zezwolenia na wjazd do lasu .

Tylko żebyście dobrze mnie zrozumieli , nie chodzi mi o to aby GDP załatwiało pozwolenia tylko czy będzie można powołać sie na te stronę jako fotografujący dla GDP aby jakoś przekonać nadleśniczego co do moich chyba szczerych intencji fotografowania przyrody .

Offline

 

#4 2008-03-15 12:37:38

szp4kos

Użytkownik

4238774
Skąd: Golub-Dobrzyń
Zarejestrowany: 2008-02-21
Posty: 65
Punktów :   
Aparat: Canon EOS 350 D
Obiektywy: KIT 18-55mm;Canon EF 90-300mm
Akcesoria: Statyw,Torba tamrac.
Wiek: 18

Re: Zezwolenia na wjazd do lasu .

Nie no ja zrozumiałem dobrze co masz na myśli ;]  Niedawno jak byliśmy w lesie z kumplem to co chwile były tabliczki :
"Nieupoważnionym wstęp wzbroniony" ; "zakaz wjazdu" idp : P   mimo to wchodzilismy tam ale nie pomyślalem jakie mogą byc tego konsekwencje : P hehe

Offline

 

#5 2008-03-15 20:46:55

staszes

Użytkownik

1765604
Skąd: Golub-Dobrzyń
Zarejestrowany: 2007-11-10
Posty: 208
Punktów :   
Aparat: Canon EOS 350D

Re: Zezwolenia na wjazd do lasu .

To zalezy na terenia czego sie fotogrfuje. Jak rezerwat to wiadomo ze warto, ale jak zwykły las, to jest bardzo małe prawdopodobienstwo natchniecia sie na lesniczego (a juz tymbardziej jak sie takowego zna ). U nas młodziki są zawsze grodzone (nie wiem jak u ciebie Puszczyk), wiadomo ze jak ktos rozsądny to niebedzie sie w najwieksze susze pchac do lasu. Poza tym według mnie las jest najciekawszy o swicie, a wtedy lesniczy smacznie spi


GDP wielu ludzi , jedna pasja......
Chciałbym podkreslić, że zdjecia tutaj publikowane są własnoscią ich autora i niewolno ich kopiowac, a tymbardziej rozpowszechniac bez jego wiedzy i zgody (moich nie wolno )

Offline

 

#6 2008-03-16 07:23:44

Puszczyk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-15
Posty: 307
Aparat: Sony DSC H2

Re: Zezwolenia na wjazd do lasu .

Zapewniam cię ze nie śpi . A zezwolenie jest potrzebne w takiej sytuacji jak np : Upatrzyłeś świetne miejsce na zrobienie zdjęcia ale kierunek światła lub inne powody nie dają ci zrobić je o tej godzinie i pasuje tylko rano , wcześnie tak o 5.00 aby dostać sie na miejsce i nie wstawać o 3.00 bierzesz samochód i dojeżdżasz . Jeśli chodzi o rezerwat tym bardziej potrzebujesz zezwolenia . Problem w tym aby nie naginać . Wstępy do lasu są zabronione w krótkich okresach i tylko wtedy nie jeździłbym w ogóle lepiej iść popływać . Problem jest z Nadleśniczymi którzy podchodzą do takich zezwoleń według swojego doświadczenia z osobami spoza lasu . Jeden odmówi drugi nawet się zainteresuje nasza pracą , a inny obojętnie . Ja pójdę chyba na pierwszy ogień bo chcę zorganizować wypad na Konstancjewo , Mokry Las , Płonne .Pod warunkiem że przyjadę w wasze rejony .

Offline

 

#7 2008-03-16 19:45:10

staszes

Użytkownik

1765604
Skąd: Golub-Dobrzyń
Zarejestrowany: 2007-11-10
Posty: 208
Punktów :   
Aparat: Canon EOS 350D

Re: Zezwolenia na wjazd do lasu .

To chyba oczywiste, ze nie robi sie zdjec w lesie, wtedy kiedy jest zakaz wstępu, bo tu juz nie chodzi o mandat, ale isnieje zagrozenie zapruszenia ognia. A tego nikt przy zdrowych zmysłach nie chciałby spowodowac.


GDP wielu ludzi , jedna pasja......
Chciałbym podkreslić, że zdjecia tutaj publikowane są własnoscią ich autora i niewolno ich kopiowac, a tymbardziej rozpowszechniac bez jego wiedzy i zgody (moich nie wolno )

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Łeba hotel buldog francuski oddam Serwis laptopów piastów fishingsuperstars filtr biologiczny